Profil Metal

Ses ve Gürültü Bariyeri

SES VE GÜRÜLTÜ BARİYERİ

Otoyol Ses ve Gürültü Bariyerleri otoyollar, viyadük ve raylı metro geçiş güzergahlarında yerleşim bölgelerindeki gürültü düzeylerini uluslar arası standartlara uygun değerlere düşürmek için kullanılırlar.

Bariyerler ses geçiş kaybı ve ses absorbsiyonu sağlayacak şekilde dizayn edilmiş metal elemanları, absorbsiyon materyalleri ve yardımcı akustik malzemelerden oluşmaktadır. Bariyer tasarımında kaynağa ve alıcıya uzaklıklar, yükseklik, ses geçiş ve absorbsiyon değerleri, bariyerin şekli önem teşkil etmektedir.

Çevreden gelen gürültülerin kaynağı ise fabrikalar, yüksek sesli müzik yapan eğlence yerleri, sokak ve caddelerdeki insanlar olarak sıralanabilir. Şehirlerde oluşan gürültü kirliliğini minimize etmek amacıyla şehir merkezlerinden geçen çevre yollarının tecrit edilmesi amacıyla kullanılmaktadır.

Gürültü bariyerleri oluşan ses dalgalarını kırarak dağıtır, hava ile olan sürtünme etkisinden dolayı ses dalgaları şiddetini yitirir. Böylece yerleşim bölgelerine gelen ses dalgaları şiddetini yitirerek en düşük makul düzeye indirgenir.

TANITIM KATALOĞU

Firma profili kataloğumuzu bilgisayarınıza indirebilir ve hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgileri inceleyebilirsiniz.

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak ve Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin

Exit mobile version