Profil Metal

Yapısal Çelik

YAPISAL ÇELİK

Çelik konstrüksiyon diğer inşaat yapı elemanlarına göre daha hafiftir. Çelik konstrüksiyon projelerimiz statik hesaplamalar ve üç boyutlu çizimlerle yapılacak binanın tüm detayları oluşturulmaktadır. Çelik konstrüksiyon, hızlı, güvenli ve ekonomik olması ve belirli standartlara sahip olması nedeniyle hızla yaygınlaşan çelik yapı sistemidir.

Çelik konstrüksiyon yapılar betonarmenin sağlanamadığı yerlerde kullanılan avantajları sunan metal kolon ve taşıyıcı ile oluşturulan yeni nesil teknolojik bir yapı sistemidir.

Taşıyıcı sistemlerinin tümünün çelikten üretilmesi, özellikle deprem tehdidi taşıyan coğrafi bölgelerde tercih edilmesinin en önemli nedenlerinden biridir. Çelik konstrüksiyon fabrika binaları, çelik konstrüksiyon hangar, çelik konstrüksiyon spor tesisleri, çelik konstrüksiyon depo ve çelik konstrüksiyon atölyelerde kullanılan, geniş açıklıklara ve yüksekliğe sahip çelik yapı sistemidir. Ülkemizin yüz ölçümünün % 42’si birinci derece deprem kuşağı üzerindedir.

Bu nedenle Çelik yapıların diğer taşıyıcı sistemlere göre çok üstün mekanik özellikleri, statik yeteneklere ve uygulama kolaylığına sahip olması tercih edilme nedenlerinin başında gelmektedir. Proje çizimleri hazırlanarak üretim aşamasına geçilir. Hassas statik hesaplamalara göre üretilen parçaların nakliyesi yapılarak, montajı yapılır. Montajdan önce boyama işlemi yapılabileceği gibi, tercihe göre montaj sonrasında da boyama işlemleri gerçekleştirilebilir. Betonarme yapıya göre hafif olduğu için daha az deprem yüküne maruz kalır.

Avantajları Nelerdir?

  • Buyuk acıklık ve konsol uygulamaları icin idealdir.
  • İmalat ve montajda işcilik ve zaman tasarrufu sağlar.
  • Farklı konstruksiyon sistemlerine entegrasonu sağlanabilir.
  • Uygulaması kolay ve hızlıdır.
  • Uzun ömürlüdür.
  • %100 olarak geri donuşumu sağlanabilir.
TANITIM KATALOĞU

Firma profili kataloğumuzu bilgisayarınıza indirebilir ve hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgileri inceleyebilirsiniz.

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak ve Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin

Exit mobile version