ÇELİK KÖPRÜ İMALATI

En yaygın köprü şekli olup, kısa ile orta açıklıklarda uygulanır. Basit ve ekonomik oluşu, tercih sebebidir. Karayolu köprülerinde I şeklindeki çelik kirişler mesnetler arasına yerleştirilir. Daha sonra üstüne 20 santimetre betonarme plak dökülür.

Demiryolu köprülerinde ise demiryolu boyunca kirişlere konulan enlemlere mesnetlendirilir. Kiriş köprüler tek açıklıklı olabileceği gibi, sürekli kiriş şeklinde çok açıklıklı da olabilir. Kaynaklı olabildiği gibi perçinli de yapılabilir.

Büyük açıklıklar için, mesnetlerden gelen kablolar açıklık boyunca tabliyenin taşıyıcılığını arttırırlar. Kiriş, bir yüzü yola gelmek üzere kutu kesitli olarak da tertiplenebilir. Düşey çelik plaklar kutu kesitine kaynaklanarak, köprünün taşıyıcılığı arttırılır. Çelik Köprü ve Viyadüklerde AWS, EN ve TSE standartlarına göre imalat yapmaktayız.

Özlü Tel ile Gazlaltı ve Tozlatı Otamatik Kaynak yöntemleri ile yapma kiriş ve kolonlarımız %100 NDT kontrollerinden geçirilen pozitif sonuç almaktadır. 3 eksenli form verilerek köprü kiriş ve/veya ana taşıyıcı omurga imalatı yapabilme kabiliyetine sahibiz. Geçiş Köprüleri imalat ve montaj referanslarımız arasındadır.

  • Geniş Açıklıklı Otoyol Çelik Viyadükleri
  • Çelik Yaya Geçitleri
  • Çelik Üst Geçitler
TANITIM KATALOĞU

Firma profili kataloğumuzu bilgisayarınıza indirebilir ve hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgileri inceleyebilirsiniz.

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak ve Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin